GENEL MERKEZ 05.01.2012 TARIHLI TOPLANTI SONUÇ BİLDİRİSİ

05.01.2012 tarihli toplantı sonuç bildirgesi
Şubelerimizin Genel Kurullarının yapılmasının ardından yeni seçilen Şube Başkanları, Başkan Yardımcıları ve yönetim kurullarında olan diğer arkadaşlar ile Ankara Genel Merkez’de 05.01.2012 tarih, saat: 13:de yapılan toplantıda;
– Emeklilerimizin sorunları tartışılmış,
– Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gündemdeki sorunlarımız ve çözümleri ele alınmış olup, ileriye yönelik olarak ;
– Tüm Şubelerin katılımı ve temsili ile güçlü bir Genel Merkez oluşturulması hususunda görüşler dile getirilmiş, tüm katılımcılar tarafından temennilerde bulunulmuştur.
Emekli Sandığı Başkanı Sn. Mehmet Boz ile de;
– Emeklilerimizin genel sorunları ile
– Bakanlar Kurulu’na sunulmak üzere hazırlanan Sandık Taslak Metni, özellikle 9 – 1. F ve Ek Sağlık hizmeti ile ilgili konular hakkında karşılıklı görüş alış verişi yapılmıştır.

Aynı gün sorunlarımız ile ilgili hazırlanan dosya; Çalışma Bakanı Sn. Faruk Çelik’e verilmiş olup, daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sorunlarımızı içeren dosya CHP milletvekilleri Sn. Mustafa Moroğlu, Sn. Musa Çam ve Sn. Aşkın Türeli ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Hüseyin Tanrıverdi‘ye verilmiştir. Sorunlar şifayen de kendilerine anlatılmıştır.
Tüm emeklilerimize duyurulur.
Genel Merkez ve Şube Yönetimleri