36. Yılımız Kutlu Olsun

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimizin 36. kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun. Bu yıl bir ilke imza atılarak Ankara’da yerleşik üyelerimizin katılımlarıyla saat 11.00’de Anıtkabir ziyareti yapılmış ve Devletimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurlarında saygı duruşunda bulunularak Anı Defteri imzalanmıştır.

Anıtkabir ziyaretimizin ardından törenimize iştirak eden üyelerimiz ile birlikte sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Salgın şartlarının devam etmesi nedeniyle maalesef geçen yıl olduğu üzere bu yıl da hedeflediğimiz başkaca sosyal etkinlikler ve birliktelikler yapılamamıştır. Ayrıca Emeklilikte 25 yıla ulaşan Dernek Üyelerimiz için her yıl düzenlediğimiz Sertifika töreni bu yıl da yapılmayarak, arkadaşlarımızın Sertifikaları adreslerine gönderilmiştir. Dileğimiz salgının kısa süre içerisinde biterek normal sürece dönülmesi olup, normal sürece girilmesiyle birlikte geniş katılımlı etkinlikler yapılarak kuruluş yıldönümümüz coşku ile kutlanacaktır.

Çalışmalarımızda ve değerlendirmelerimizde; dün olduğu gibi bugün de kurumsal kimliğimizin verdiği ağırlığı ön planda tutarak olayların sıcaklığından kaynaklı duygusal reflekslerde bulunmadan siz değerli üyelerimizden aldığımız güçle objektif değerlendirmeler yapmaya devam ederek, her zaman ortak amacımızın; hepimiz için daha iyiye ulaşmak olduğunun bilinciyle hareket edeceğiz.

Çoğalarak büyüyüp güçlenme hedefimize ulaşabilmek için; hep birlikte çalışarak öncelikle üye sayımızı arttırmak zorundayız. Bu çalışmalarda bizlere vereceğiniz destek için, şimdiden tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Bir kez daha 36. kuruluş yıldönümümüz hepimize kutlu olsun. Bu vesileyle başta Değerli Kurucularımız, büyüklerimiz olmak üzere, 36 yıllık süreçte Derneğimiz Genel Merkez ve şubelerinde görev yapmış, emek harcamış olan ve aramızda bulunan hala bizleri desteklemeye devam eden; tüm büyüklerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, aramızdan ayrılanları ise; saygı ve minnetle anıyoruz.

Saygılarımızla.

Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği
Yönetim Kurulu

ESV Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Hk.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 27.10.2021 tarihinde , saat 10:00’da (çoğunluk sağlanamaz ise 28.10.2021 tarihinde aynı saatte),Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Genel Müdürlük Ek Hizmet Binası Konferans Salonu’nda (Atatürk Bulvarı No:207 Kavaklıdere/ANKARA) yapılacaktır.

Gündem Maddeleri :

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/148/esv-olaganustu-genel-kurul-hk

ÖSGV Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Hk.

Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 27.10.2021 tarihinde , saat 11:00’de (çoğunluk sağlanamaz ise 28.10.2021 tarihinde aynı saatte),Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Genel Müdürlük Ek Hizmet Binası Konferans Salonu’nda (Atatürk Bulvarı No:207 Kavaklıdere/ANKARA) yapılacaktır.

Gündem Maddeleri :

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/151/osgv-olaganustu-genel-kurul-to

İyi Bayramlar

Değerli Üyelerimiz,
Kurban Bayramınızı kutlar, aileniz ve yakınlarınız ile birlikte; sağlık ve mutlulukla nice Bayramlara ulaşmanızı dileriz.
Saygılarımızla.

Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği
Yönetim Kurulu

Emekli Ve Hak Sahibi Üyelerimize Ödenecek Kurban Bayramı İkramiyesi

11.05.2018 tarihinde “5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu”na, 7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına İlişkin Kanun” ile 18. madde ilave edilmiştir.

5510 sayılı Kanuna eklenen Ek 18. madde ile; SGK emeklilerine bayram ikramiyesi ödenmesi düzenlenmiştir. Ancak bildiğiniz üzere söz konusu yasal düzenlemeye, 506 sayılı Kanunun Geçici 20. maddesi kapsamındaki sandık emeklileri dahil edilmemiştir.

Sandığımız bu düzenlemeye rağmen diğer 506 sayılı Kanunun Geçici 20. maddesi kapsamındaki 16 sandıktan farklı olarak 2018, 2019 ve 2020 yıllarında SGK’nın ödeme yaptığı tüm bayramlarda emeklilerine kendi kaynaklarından bayram ikramiyesi ödemesi yapmıştır. Ancak bayram ikramiyelerinin toplam tutarı T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan talep edilmiş olmasına rağmen Sandığımıza bir ödeme yapılmamıştır.

Bildiğiniz üzere SGK emeklilerine 2021 yılı Kurban bayramında da bayram ikramiyesi ödemesi yapılacaktır. Sandığımız geçen yıllarda olduğu gibi bu bayramda da emeklilerinin yanındaki güç olma sıfatını sürdürerek, siz emeklilerimizi ferahlatmak ve desteklemek amacıyla yine Sandığımızın  kaynaklarından karşılanarak 1.100-TL, bayram ikramiyesi ödenecektir.

Bayram ikramiyesi ödemesi,01.07.2021 tarihlerinde aylık alan emeklilerimize 1.100-TL ve hak sahiplerine aylık hisse oranları tutarında yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar, bu vesile ile tüm üyelerimize sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.

Saygılarımızla.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
MEMUR VE HİZMETLİLERİ EMEKLİ SAĞLIK YARDIM SANDIĞI VAKFI
YÖNETİM KURULU

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/141/emekli-ve-hak-sahibi-uyelerimi

01.07.2021 Tarihi İtibarıyla Emekli, Malûl, Dul Ve Yetim Aylıklarına Yapılacak Artış Oranı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2021/Ocak-Haziran dönemi için altı aylık TÜFE oranı %8,45 olarak açıklanmıştır. Bu kapsamda Vakıf Senedinin 30/B-II maddesi gereği 01.07.2021 tarihinden itibaren emekli, malûl, dul ve yetim aylıklarına %8,45 oranında artış uygulanacak olup, Temmuz 2021 aylık farkları 09.07.2021tarihinde ödenecektir.

Saygılarımızla.
ESV Yönetim Kurulu

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/140/01072021-tarihi-itibariyla-em

                                                                                                                               

Emekliler Günü ve Emekliler Haftası Kutlu Olsun

Değerli üyelerimiz,

Her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 28 Haziran- 4 Temmuz tarihleri arası “Emekliler Haftası” ve 30 Haziran günü de “Emekliler Günü” olarak kutlanmaktadır. Maalesef geçen yıl olduğu gibi bu yılda salgın süreci nedeniyle herhangi bir etkinlik yapamadan kutladığımız bu haftayı, önümüzdeki yıldan itibaren her yıl tekrarlanmak kaydıyla, etkinliklerle dolu ve coşkulu şekilde kutlamayı planlıyoruz.

Bu vesileyle, tüm emekli dostlarımıza; sağlıklı ve mutlu yaşamlar dileriz.
Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu

Mayıs Ayı Kamp Devreleri Hakkında

Değerli emeklilerimiz,

İlgi: 10 Mayıs 2021 tarihli paylaşımımız,
İlgide kayıtlı paylaşımımızda; Bankamız Destek Hizmetleri Başkanlığı (Lojistik Yönetimi Müdürlüğü) tarafından yayınlanan 2021/300 sayılı Tebliğ ile Ayvalık Eğitim ve Dinlenme Tesislerimizin (Kampımızın) 2021 çalışma programının açıklandığı belirtilerek söz konusu Tebliğ’de öne çıkan hususların bazıları hakkında bilgi verilmişti.


Bu kez ilgili yetkililerle yapılan görüşmelerde; kampımızın 22 Mayıs 2021’de başlayan birinci ve 29 Mayıs 2021’de başlayan ikinci devrelerinin talep yetersizliği nedeniyle iptal edildiği, kampımızın; 5 Haziran 2021’den itibaren (üçüncü devre-turuncu devre) başlayacağı öğrenilmiştir. Bilgilerinize…


Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği
Yönetim Kurulu Adına

Vakıfbank Kamp Başvuruları Başlamıştır.

Değerli Emeklilerimiz,

Bankamız Destek Hizmetleri Başkanlığı(Lojistik Yönetimi Müdürlüğü) tarafından yayınlanan 2021/300 sayılı Tebliğ ile Ayvalık Eğitim ve Dinlenme Tesislerimizin (Kampımızın) 2021 yılı çalışma programı açıklanmış olup, söz konusu Tebliğ’de öne çıkan hususların bazıları aşağıda gösterilmiştir.

Buna göre;
-22 devreden oluşan kampımız; 22 Mayıs 2021’de başlayıp 22 Ekim 2021 ‘de bitecektir.
-Kamp devreleri; Sarı, Turuncu ve Kırmızı olmak üzere 3 ana başlıkta toplanmıştır. Sarı devre; Emekli arkadaşlarımıza tahsis edilen devredir ve bu devrede; kampa katılma şartlarına haiz emekli arkadaşlarımız için, kampın kullanımına açık odaları açısından herhangi bir kontenjan sınırlaması yoktur. Diğer devreler ise çalışanlarımıza tahsis edilen devreler olmakla birlikte bu yıl; Turuncu devrede % 20 ve Kırmızı devrede ise % 10 emeklilerimize oda kontenjanı (tahsisi) yapılabileceği belirtilmektedir.

Söz konusu devrelerin kişi başı günlük tam pansiyon fiyatlarının; sarı devre için 140.-Lira, turuncu devre için 190.-Lira ve kırmızı devre için ise 220.-Lira olduğu, Ana Blok tercihinde kişi başı 20.-Lira indirim yapılacağı açıklanmaktadır.

Tetkikinde de görüleceği üzere Emekli devresi olan sarı devre fiyatları, geçen sene uygulanan kişi başı 150.- Liralık fiyatın altındadır.
-İlk defa bu yıl 70 yaş üstü Emeklilerimize bir devre kamptan ücretsiz yararlanma imkanı getirilmiştir. Ayrıca doğum tarihi 01.06.2009 tarihinden sonra olan çocuklarımızdan; 6-12 yaş arası olanlardan ücret alınmayacağı, 12-18 yaş arasında olanlardan ise % 50 indirimli ücret alınacağı vurgulanmıştır.
-Tebliğde kamptan yararlanmak için ne şekilde müracaat edileceği açıklanmıştır.

Değerli arkadaşlar, yukarıda ana başlıklar halinde gösterilen kamptan yararlanma şartları Emeklilerimiz açısından incelendiğinde, Derneğimizin kontenjan ve fiyat taleplerinin dikkate alındığı memnuniyetle müşaade edilmiştir.

Bilgilerinizi rica eder, kampa katılmayı düşünen Emeklisi ve Çalışanı ile tüm Vakıfbank personeline şimdiden iyi tatiller dileriz.
Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu Adına

Kamp Tebliği
Talep Formu
Puan Tablosu